پاورپوينت كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درس

۳۱ بازديد

پاورپوينت كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درس

 براي توضيحات بيشتر و دانلود كليك كنيد

 

 

 

  • پاورپوينت كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درس
    پاورپوينت كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درسدسته:
    پاورپوينت

    بازديد: 1 بار
    فرمت فايل: ppt
    حجم فايل: 401 كيلوبايت
    تعداد صفحات فايل: 92

    دانلود پاورپوينت كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درس
    بررسي
    كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درس
    پاورپوينت جامع و كامل
    كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درس
    كاملترين پاورپوينت كارگاه
    برنامه ريزي و تدوين طرح درس
    پكيج پاورپوينت كارگاه برنامه ريزي
    و تدوين طرح درس
    مقاله كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درس
    تحقيق كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درس

    قيمت فايل فقط 9,000 تومان

    خريد

    نوع فايل: پاورپوينت (قابل
    ويرايش
    )

     قسمتي از متن پاورپوينت :

    تعداد اسلايد : 92 صفحه

    كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درس هدف كلي كارگاه : فراهم آوردن
    زمينه ي لازم براي
    (( خود ارزشيابي )) و (( خود بهسازي ))
    مهارت تدوين طرح درس شركت كنندگان از طريق : الف ) تبادل
    تجربه
    ب ) آگاهي از برخي رهنمودهاي علمي در اين زمينه

    و در نتيجه : توسعه ي شناخت و ادراك شركت كنندگان نسبت به تدوين
    طرح درس اهداف ويژه : پاسخگويي به سوالات زير تدريس براي چه ؟
    به چه كساني تدريس مي كند ؟
    كجا تدريس مي كند ؟
    چه چيزي تدريس مي كند ؟
    چگونه تدريس مي كند ؟
    با چه چيزهايي تدريس مي كند ؟
    چه چيزهايي را و چگونه ارزشيابي مي كند ؟ مفاهيم برنامه درسي ،
    آموزش ، تدريس و يادگيري و هم پوشي آن ها برنامه ي درسي :
    به محتواي رسمي و غير رسمي ، فرايند محتوا ، آموزش هاي آشكار و
    پنهان اطلاق مي گردد ، كه به وسيله ي آن ها فراگير، تحت هدايت
    موسسه ي آموزشي ، دانش لازم را به دست مي آورد ، مهارت ها را كسب
    مي كند و گرايش ها ، قدر شناسي و ارزشها را در خود تغيير مي دهد .
    آموزشي :
    جريان واقعي اشتغال فراگيران با اشخاص و اشياء ديگر در تربيت
    زماني و مكاني خاص . تدريس :
    عبارت است از تعامل يا رفتار متقابل استاد درس و فراگير ، بر اساس
    طراحي منظم و هدف دار استاد براي ايجاد تغيير در رفتار فراگير .
    اين تعريف دو ويژگي خاص براي تدريس مشخص مي كند .
    1- وجود تعامل يا رابطه متقابل بين معلم و فراگير
    2- هدف دار بودن فعاليت هاي معلم يادگيري :
    عبارت است از فرايند تغييرات نسبتاًُ پايدار در رفتار بالقوه فرد
    بر اثر تجربه . curriculum Teaching Learning Instruction تعريف
    طرح درسي : عبارت است از برنامه ريزي و سازمان دادن به مجموعه
    فعاليت هايي كه مدرس در رابطه با هدف هاي آموزشي ، محتواي درسي و
    توانايي هاي فراگيران براي يك زمان مشخص تدوين مي كند . انواع طرح
    درس : روزانه
    ماهانه
    ترمي
    سالانه طرح درس روزانه : الف ) مرحله ي طراحي (( فعاليت هاي قبل
    از تدريس )) موضوع درس
    هدف كلي درس
    اهداف جزئي درس
    اهداف رفتاري درس
    روش و فنون تدريس و وسايل كمك آموزشي ب ) مرحله ي اجرا (( فعاليت
    هاي ضمن تدريس )) ارزش يابي تشخيصي و آزمون ورودي
    ارائه ي درس : – ايجاد انگيزه ( آمادگي مدرس و فراگير)
    – تدريس هدف هاي رفتاري ( از ساده به مشكل ) ج ) ارزشيابي : 1-
    ارزشيابي از جريان تدريس
    2- تعيين تكليف تعريف هدف و نقش هدف در برنامه ي درسي و طرح درس
    هدف :
    آن حقيقت مورد نظر است كه آگاهي و اشتياق دستيابي به آن ، محرك
    انسان به سوي حركت ها وافعالي است كه آن حقيقت را قابل وصول مي
    كند .
    هدف :
    به جريان آموزش جهت مي دهد.
    در افراد ايجاد انگيزه مي كند.
    معياري براي فرايند آموزش و تدريس است.
    معياري است بر انتخاب و سازماندهي محتوا
    معياري است براي انتخاب و سازماندهي تجارب يادگيري هدف ها بايد
    :
    با توجه به جريان رشد افراد تنظيم شود.
    با آرمان هاي اجتماعي هماهنگ باشد.
    با يك ديگر سازگار باشند.
    قابليت اجرا داشته باشند.
    جامع باشند.
    قابل فهم و قابل قبول دست اندر كاران تعليم و تربيت باشند.
    قابليت انعطاف داشته باشند. منابع تعيين اهداف اهداف كلي انتخاب و
    يا تدوين اهداف كلي به مشخص كردن محدوده ي محتواي مورد بحث كمك مي
    كند و چون با وجود اهداف كلي استاد مي توان براي تدريس هر جلسه از
    درس خود محدوده ي خاصي را در نظر داشته باشد . بنابراين خود به
    خود محتوي به طور صحيحي از ساده به پيچيده مطرح شده و در هر جلسه
    استاد به قسمتي خاص از آن پرداخته و از تداخل مطالب با يك ديگر
    جلوگيري مي كند.
    با توجه به دلايل وجود اهداف كلي :
    هر هدف كلي بايستي يك حالت كلي مبهم و گنگ را دارا باشد.
    بايستي پس از حصول چند هدف جزئي مورد دستيابي قرار گيرد.
    مثال : هدف كلي : آشنا كردن استادان با طراحي منظم آموزشي . اهداف
    جزئي تقسيم اهداف كلي به اجزاء كوچك تر و خرد تر را هداف جزئي مي
    نامند.


    توجه: متن بالا فقط قسمت كوچكي از
    محتواي فايل پاورپوينت بوده و بدون ظاهر گرافيكي مي باشد و پس از
    دانلود، فايل كامل آنرا با تمامي اسلايدهاي آن دريافت مي كنيد.

    قيمت فايل فقط 9,000 تومان

    خريد

    برچسب ها :
    دانلود پاورپوينت كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درس
    ,

    بررسي كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درس
    ,
    پاورپوينت جامع و كامل كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درس
    ,

    كاملترين پاورپوينت كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درس
    ,

    پكيج پاورپوينت كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درس
    ,

    مقاله كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درس
    ,
    تحقيق كارگاه برنامه ريزي و تدوين طرح درس

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.